Společnost Funai, která je posledním výrobcem VHS rekordérů na světě, oznámila ukončení výroby těchto rekordérů. V dobách největší slávy vyráběla firma Funai až 15 miliónů rekordérů VHS ročně. Od konce 80. let se stalo domácí video i fenoménem v Československu.

Více o záznamovém médiu VHS najdete zde.

Na trhu již nebude žádná firma, která by vyráběla rekordéry VHS. Znamená to, že kazety VHS jsou již definitivně odsouzeny k zániku. Na českém trhu tento model rekordéru již stejně nebyl k dostání, rekordéry na kazety VHS se u nás v posledních letech dají sehnat už jen v bazarech.

Stejně tak se ale přestává dařit nosičům DVD a Blu-ray. V dnešní době se totiž upřednostňují datová uložiště, nebo sledování pořadu přímo z internetu, například pomocí streamovací služby.

A co vy? Díváte se v dnešní době ještě na videokazety VHS? Máte doma archív kazet VHS?

Je nejvyšší čas převést vaše videokazety na počítačové formáty. Digitalizaci analogových médií se zabývá i naše agentura. Digitalizujeme všechny druhy kazet a magnetofonových pásků, včetně pásků do kotoučových magnetofonů. Při digitalizaci videokazet používáme jako bonus digitální doostření obrazu. Neváhejte nás tedy kontaktovat.

One thought on “Kazety VHS končí – poslední výrobce videorekordérů končí s výrobou.

  1. Mám doma nějaké staré VHSky a je mi líto je vyhodit. Nevykupuje to někdo?
    Například staré MC type 2-4 jsou už dost drahé…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *