Specializujeme se na STREAMOVÁNÍ a s tím spojené doplňkové služby, přehled služeb je zde:

  1. Streamování (video přímý přenos přes internet)
  2. Videoklipy, video dokumenty, video záznam, spoty
  3. Autorská tvorba hudby a dabing
  4. Fotografické služby
  5. Digitalizace analogových médií
  6. Ozvučení a pořádání akcí

Více podrobností o našich službách najdete zde.


CO JE TO STREAMOVÁNÍ ?

Přímý přenos, neboli streamování (Stream = proud) je technologie, která se zabývá přenosem audiovizuálních dat především na internetu. Z místa vysílání se signál po internetu dostává na streamovací server, který vysílaný signál zprostředkovává k cílovým uživatelům. Jednoduše řečeno – děláme video přímé přenosy z různých akcí, od kongresů až po sportovní utkání.


PROČ MUŽETE ZVÝŠIT POČET ZAKÁZEK PROSTŘEDNICTVÍM STREAMOVÁNÍ ?

Streamování z konference, nebo z jiné akce, mohou sledovat důležití a zajímaví lidé nejen z České republiky. Díky tomu můžete získat nové kontakty z jiných regionů a navázat spolupráci s jinými tradičními značkami na trhu, což povede ke vzniku nových zakázek.


JAKÝ JE SYSTÉM STREAMOVÁNÍ ?

Při streamování využíváme především streamovací server YouTube. Zákazník od nás obdrží vygenerovaný odkaz na vysílání, případně i heslo pro vstup, pokud má zájem o kódovaný přímý přenos. Po zadání vygenerované internetové adresy se zobrazí okno s přímým přenosem. V závislosti na kvalitě internetového připojení a vytíženosti serveru může naskočení signálu přímého přenosu trvat i déle, než 5 minut. Pokud se Vám ihned neobjeví signál přímého přenosu, tak je nutné chvíli počkat, případně aktualizovat internetovou stránku klávesou F5.


MOHOU ZÁKAZNÍCI SLEDOVAT PŘÍMÝ PŘENOS I NA MOBILU ?

Streamujeme v normě H.264, kterou zvládají přehrávat všechny moderní mobilní telefony a tablety. U některých zařízení je ale potřeba doinstalovat kodek, nebo aktualizaci systému. Pokud Váš mobilní telefon dokáže normálně přehrávat videa z YouTube, nemusí se nic instalovat. Pokud se zákazníkovi streamování zasekává, je to způsobeno jeho špatnou technickou výbavou. Abychom problémy se špatnou technickou výbavou zákazníků minimalizovali, můžeme vysílat ve třech různých formátech (320 x 240, SD a HD). Má to tu výhodu, že zákazník si v přehrávači na YouTube může přepnout kvalitu přehrávání, kterou mu umožní jeho připojení k internetu, nebo vlastnosti jeho počítače. Je to stejné, jako při přehrávání videoklipů na YouTube.

Více informací o streamování najdete zde.


(foto: Pavel Albert, Moravská zemská knihovna)