Francouzský úřad na ochranu osobních dat (CNIL) vyzval společnost Microsoft, aby sjednal nápravu ve věci přílišného sledování osobních údajů prostřednictvím operačního systému Windows 10. Tento operační systém čelí kritice z více stran, že shromažďuje a telemetricky odesílá do Microsoftu citlivá data uživatelů. Spekuluje se o tom, že Microsoft nabízí nový systém zdarma mimo jiné i proto, aby mohl účinněji sbírat data od uživatelů. Jaká konkrétní data a co všechno se s nasbíranými daty děje, to přesně nikdo neví. V minulosti byla například prokázána spolupráce Microsoftu s americkou Národní bezpečnostní agenturou NSA (zdroj).

CNIL celou zprávu zveřejnil na svých stránkách, aby varoval uživatele systému Windows 10 například před přílišným sledováním, odesíláním soukromých dat a souborů cookies mimo Evropu. Odkaz na informace o Windows 10 na stránkách CNIL je zde.

Microsoft se rozhodl s CNIL spolupracovat, takže CNIL na svých stránkách radí, jak Windows 10 překonfigurovat, aby soukromá data do Microsoftu neodesílal. Odkaz na návod na překonfigurování systému podle CNIL najdete zde.

A jak jste na tom Vy? Máte na svém počítači nainstalovaný systém Windows 10? Souhlasíte s tím, aby společnost Microsoft odesílala Vaše data mimo Evropu?

2 thoughts on “Francouzi vyzvali Microsoft, aby zastavil nadměrné sledování uživatelů systému Windows 10

  1. I am sure this post has touched all the internet users, its
    really really fastidious paragraph on building up new blog.

  2. I’ll right away grasp your rss feed as I can not to find your email
    subscription link or e-newsletter service. Do you’ve any?
    Please allow me know in order that I may subscribe.
    Thanks.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *